Historie parfumerie

Počátek jedné z prvních firem, která  si pronajala prodejní prostory na Velkém náměstí 102. Nyní Zlatnictví a Řecká restaurace se datuje od léta roku 1990. V těchto prostorách sídlila provozovna FOTO-KINO Drobného zboží České Budějovice. Dům byl ve správě města. Firma odkoupila zásoby od DZ a začala podnikat. Polovina sortimentu musela být pro totální neprodejnost vyprodána, nemalá část z toho ještě odepsána. Sortiment se musel přizpůsobit velmi rychle době, která byla ojedinělá. Zavedlo se do sortimentu zboží, o které byl zájem, například televize, rádia, pračky, ledničky a další spotřebiče, později se přidal velkoobchodní prodej drogistického zboží, zejména však velkoobchodní prodej kosmetiky. Mezi tím běžel prodej fota, sběr fotoprací a prodej bižuterie. Firma nechala vybavit interiér malé prodejny  velmi originálně. Byla to 1. moderně nábytkově zpracovaná prodejna po roce 89 od Ing. arch. Hájka a jeho manželky. Povedla se. Černobílá se  zrcadly, naprosto originální. I přes ujišťování nových majitelů, že zde budeme podnikat dlouho, noví majitelé pracovali na možnosti výpovědi z nájmu, samozřejmě za přispění některých úředníků se jim nakonec povedlo nás poslat do… Vždyť bylo tak lákavé několikrát dům prodat a taky se tak stalo. To samozřejmě firmu nesmírně poškodilo, musela hledat nové prostory. Dočasně podnikala dokonce uvnitř Drogerie“ u kostela“. Po nějaké době si pronajala prostory Alšovo náměstí 37, které v roce 1992 odkoupila.

Prostory na Alšovo nám. 37 bylo nutno rekonstruovat a rozdělit 2 sousední domy a to čp.36 a37. Nábytek, který byl „šit na míru“ na Velké náměstí se musel přizpůsobit, byla však  zde možnost umístit do prostor 1. minilab na zhotovování barevných fotografií v Písku. Rovněž se provádělo focení na průkazy a focení svateb a různých akcí. Pro foto později byly nalezeny prostory v ulici Leoše Janáčka 40  a tam s nastupující digitalizací byla otevřena prodejna Digital-foto s prodejem digitálních fotoaparátů a digitálním minilabem. Byla potřeba řešit náhradní prostory pro kosmetiku a bižuterii, /připravovaná rekonstrukce Alšovo nám 37/ ty jsme pronajali též v domě čp 40  a otevřeli bižuterii a galanterii. Prostory na Alšovo náměstí byly na dobré úrovni, avšak úskalí  přinášel prostor před prodejnou uměle vytvořené loubí při minulé rekonstrukci, kterou investovalo Drobné zboží České Budějovice a to po prodejně Hračky cca v roce 1976, bylo velmi problematické. Bylo znečisťováno jak lidmi tak i zvířaty. Po 10 letech přesvědčování úředníků, ale i sboru architektů jsme mohli prodejnu dát do nynější podoby. Díky několika lidem dobré vůle, se to nakonec podařilo. Po rekonstrukci prostorů Alšovo nám.37 se  do prostor instaloval nový nábytek opět od Ing.arch.Hájka a vrátil se sortiment bižuterie a kosmetické galanterie. Provoz pokračuje v prodeji selektivních parfémů a výběrové bižuterie dodnes. V roce 2012 firma ukončila provozování Kodak expresu v ulici Leoše Janáčka. Provozovna však pokračuje s novým majitelem pod názvem Kodak- Písek, profesionálně dále ve výrobě fotografií a dalšími službami na výborné úrovni.
 
V současné době se firma stala partnerem Lyoness a poskytuje držitelům věrnostní karty Lyoness peníze z každého nákupu zpět a věrnostní výhody z každého nákupu. Firma Jana Joujová v provozovně Alšovo náměstí provozuje prodej poukázek firem kde uplatníte výhody Lyoness. Prodej na poukázky s výhodami Lyoness je u těchto firem: Baťa, Mc Donald´s, OMV-pohonné hmoty, Sportisimo, Takko fashion, Interspar, Baumax, Marks and Spencer. Výhoda těchto poukázek je že dostanete při koupi výhody Lyoness a můžete je i darovat jako praktický dárek. Více v sekci Lyoness na stránkách.
 
Tolik stručně o firmě,kde další historii již tvoříte Vy nakupující, kteří k nám chodíte nakupovat. Naše snaha byla vždy a je stále spokojený zákazník.